Mida teha, kui maja suured aknad muudavad toa palavaks?

Tänapäeva arhitektuuri trendid soosivad suurte ja avarate klaasipindadega majade ehitamist, mis küll võimaldavad ehitada valgusküllaseid  ja avaraid ruume, kuid millel on ka omad miinused. Kui olete maja planeerinud just nii, et päevane päike paistab akendesse, siis päikeseenergia soojendab läbi akna toa ebameeldivalt palavaks. Kui maja on valmis ja aknad avadel ees, siis kas on võimalik liigkuumust vähendada nii, et ei peaks klaase vahetama hakkama?

Pakume lahenduseks päikesekaitsekilede paigaldust klaasidele, mis on odavaim ja tõhusaim lahendus probleemile. Päikesekaitsekile eesmärk on vähendada läbi klaasi tungivat soojust tõstes klaasi peegelduvust (ei pruugi olla nähtav peegeldus) ja päikeseenergia neeldumist klaasis.

Tüüpilised toonkiled töötavad peamiselt suurenenud neeldumise kaudu ja tehase poolt pakutud toonitud klaas neelab päikeseenergiat (salvestab soojuse endasse), vähendades selle edastamist tuppa. Need lahendused ei ole nii efektiivsed kuumuse vähendajad, kui nanotehnoloogia ja peegeldavad kiled. Samas jälgige, et paigaldate just meie kliima tingimustega arvestatud kiled. Turul on palju kilesi, mis on toodetud Koreas või Hiinas ja tootmistehnoloogia või kolmandate riikide tootmisnormid ei ole piisavad, et kile eluiga oleks piisavalt pikk. Kehvem kile kas kaotab tooni, peegelefekti ehk pleekub või siis ei püsi klaasil. Küsige kindlasti kilede tootmismaad, sest kilesi võivad turustada küll Euroopa Liidus olevate riikide ettevõtted, aga toodetud on ikkagi kolmandates riikides.

Peegelkiled on täppiskatmistehnoloogia abil metallikihiga kaetud kiled. Metalliseeritud kilede eesmärk on suurendada päikeseenergia peegelduvust klaasilt. 3M ja SolarGard peegelkilede toime ulatub mõõdukast kuni suurepäraseni (soojustõrje). Peegelkilede seerias on näiteks suurima efektiga kile Silver 15EX või Sentinel Plus 20OWS.

Uusimate nano-kilede kohta kehtib kõik ülalöeldu, vahe vaid selles, et need kiled ei sisalda metalli ja on toodetud nano-tehnoloogia põhimõttel ehk kile koosneb paljudest kihtidest. Kiled on paigaldatakse akna välispinnale. See annab võimaluse paigaldada igasugustele klaasitüüpidele kartmata soojuspaisumisest põhjustatud riske. Lisaks on soojatõrjeomadused sisepinnakilega võrreldes tunduvalt paremad. Tegu on läbipaistvama päikesekaitsekilega. Sobib kliendile, kes ei soovi muuta fassaadi välisilmet. Nanokilede hulka kuuluvad Prestige 70EX või Sentinel SX80OWS.

Meie turustame ja paigaldame kõrge kvaliteediga kilesi tuntud brändidelt nagu 3M ja SolarGard. Kõik 3M ja SolarGard päikesekaitsekiled on läbipaistvad ja optiliselt selged. UV-kaitse paikneb liimis, see annab pikaealisuse kilele endale ja samuti pakub kaitset pleekimise eest kodule ja kontorisisustusele.

3M ja SolarGard aknakiled on katsetatud ja toodetud arvestades meie karmi kliimat ja on kaitstud kriimustuskindla kattega, mis tagab pikaajalise vastupidavuse ja korras välimuse.